ساده ترین ریتم گیتار

ریتم 3/4 گیتار

ریتم 3/4 گیتار ساده ترین ریتم گیتار :

ریتم 3/4 گیتار در واقع ساده ترین ریتم گیتار است و همه افرادی که قصد دارند آموزش گیتار را شروع کنند در ابتدای کار به سراغ این ریتم ساده می روند.اگر چه ریتم 3/4 در گیتار ریتمی است که آهنگ های کمی با آن اجرا می شود اما ترانه های بسیار زیبا و جذابی مثل سلطان قلبها و غوغای ستارگان با این ریتم ساخته ده اند.

ریتم چیست؟؟

قبل از اینکه به سراغ آموزش زدن ریتم 3/4 گیتار برویم به مفهوم کلمه ریتم بپردازیم.شاید برایتان سوال باشد که اصلا خود کلمه ریتم به چه معناست.کلمه ریتم بر گرفته شده از یک کلمه یونانی به نام “ریتموس” است.ریتموس در یونان باستان به معنی حرکت قابل محاسبه بوده است.اما در تعریف عامیانه میتوانیم ریتم را به این صورت تعریف کنیم :

هر چیزی که نظم داشته باشد و مرتبا تکرار شود

مثلا ضربان قلب یک ریتم است زیرا هم نظم دارد و هم مدام تکرار می شود.اگر ضربان قلب تندتر شود میگوییم ریتم آن تند تر شده و اگر کند تر شود میگوییم ریتم آن کندتر شده است.مثال های دیگری برای ریتم می توانیم بیاوریم مثل قدم زدن ، تنفس انسان، قطرات باران و ….

ریتم در گیتار به چه معناست؟

با تعریفی که الان از ریتم داریم میتوانیم ریتم در گیتار را به این صورت تعریف کنیم :
ضربه های منظمی که بر روی سیم ها میزنیم که این ضربات یک ترتیب خاصی دارند و همیشه با دست راست زده می شوند (البته برای افراد راست دست)

ریتم 3/4 چگونه زده می شود؟

به سه سیم بالایی گیتار که سیم های فلزی هستند سیم های باس یا بیش گفته می شود که با B نمایش داده می شوند و به سه سیم پایینی که از جنس نایلون یا پلاستیک هستند سیم های تریبل می گوییم که آنها را با T نشان می دهیم.

شماره بندی سیم ها و فرت های گیتار
سیم های بیس و تریبل گیتار

برای زدن این ریتم باید یک ضربه روی سیم های باس یا بزنیم و دو ضربه روی سیم های تریبل.همه ضربه ها با انگشت i زده می شوند و فاصله زمانی آنها کاملا با هم برابر است.

اگر نیاز به اطلاعات پایه ای تری درباره با نام گذاری انگشتان یا اجزای گیتار دارید می توانید به مقاله آموزش ابتدایی گیتار مراجعه کنید
نظرات خود را درباره ریتم 3/4 گیتار در زیر همین پست قرار دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن