ریتم 6/8 ساده

ریتم 6/8 ساده چه نوع ریتمی است؟

ریتم 6/8 ساده که به آن 6/8 سنگین هم می‌گویند ، ریتمی است که برای آهنگ‌هایی که تم ملایم دارند استفاده می‌شود.این ریتم جز ریتم‌های پرکاربرد گیتار است و ترانه‌های پاپ بسیار زیادی با آن ساخته شده‌اند.با یادگیری این ریتم میتوانید همه ترانه‌هایی که ریتم آنها 6/8 سنگین است را بزنید و همراه آن بخوانید.

چند نوع ریتم 6/8 وجود دارد؟

به طور کلی ریتم 6/8 یا همان 6 و 8 را می توان به دو نوع تقسیم بندی کرد.یکی ریتم‌های 6/8 تند که ترانه‌ها و آهنگ‌های شاد و ریتمیک را شامل می‌شود و دیگری ریتم 6/8 ساده یا سنگین است که یک ریتم کاملا آرامی است و آهنگ‌های که ملایم هستند را در بر میگیرد.

چند نمونه ریتم 6/8 داریم؟

باید بدانید که هر کدام از نمونه‌های ریتم 6/8 (آرام یا ریتمیک) خود شامل ده‌ها و شاید صدها نمونه باشند اما ریتمی که در اینجا توضیح می‌دهیم شامل هفت ضرب است که معمولا همه آنها را با انگشت i می‌زنیم البته هرکس بنا بر سلیقه شخصی می‌تواند از انگشت‌های دیگر هم برای زدن این ریتم استفاده کند.

نحوه اجرای ریتم 6/8 ساده به چه شکل است؟

بهتر است ضربه اول تنها روی سیم های بیس زده شود.بعد از زدن ضربه اول کمی مکث می‌کنیم و ضربه‌های 2 ، 3 ، 4 ،5 و 6 پشت سر هم و با فاصله مساوی زده می‌شوند.به طوری که ضربه‌های 2 ، 3 ، 4 و 5 روی سیم های تریبل زده می‌شود و ضربه 6 مجددا روی سیم‌های بیس زده می شود.بعد از زدن ضربه ششم کمی مکث می‌کنیم و در نهایت ضربه هفتم روی همه سیم ها زده می‌شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «ریتم 6/8 ساده»

  1. سلام اقای حسینی ایران بودم قسمت نشد تا از الطافتون فیض ببرم چند وقته خارج از ایرانم اماهنوزم پیج شمارو دنبال میکنم
    شما فوق الاده مهربونید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن